Zaļmēslojuma, starpkultūru un nektāraugu sēklas

Zaļmēslojuma un starpkultūru maisījumi:

AU-DZI -dziļai augsnes ielabošanai, augsnes veselības un mikrobioloģiskā stāvokļa uzlabošanai. Paredzēts arī neiekoptām augsnēm un augsnēm ar zemu makroelementu nodrošinājumu. Izsēja 30-50kg/ha

(vīķi-Vicia sativa – 25%, zirņi- Pisum sativum – 25%, lupīna- Lupinus angustifolius – 20%, auzas-Avena sativa  – 15%, baltais ēģiptes āboliņš-Trifolium alexandrinum – 10%, facēlija-Phacelia tanacetifolia – 5%)

AU-VEL – augsnes struktūras stiprināšanai, augsnes sablīvējuma likvidēšanai, darbojas kā augsnes atveseļotājs un darbojas arī kā barības elementu pacēlājs no dziļākiem slāņiem, Paredzēts pēc intensīvas izmantošanas perioda augsnēm, kurās varbūt savairojušies augsnes patogēni. Izsēja 15-30 kg/ha,

(griķi-Fagopyrum esculentum – 20%, auzas-Avena sativa  – 20%, eļļas rutks-Raphanus sativus – 20%, viengadīgais sarkanais āboliņš-Trifolium incarnatum – 20%, saulespuķes-Helianthus annuus – 15%, facēlija-Phacelia tanacetifolia – 5%)

AU-SLA – slāpekļa fiksācijai un augsnes bagātināšanai ar slāpekli un humusu, kā arī barības vielu izcelšanai no dziļākiem augsnes slāņiem, mikroorganismu stimulēšanai, gaisa un ūdens caurlaidības un augsnes struktūras uzlabosanai. Izsēja 30-45kg/ha.

(zirņi- Pisum sativum – 50%, vīķi- Vicia sativa – 25%, sarkanais viengadīgais āboliņš-Trifolium incarnatum 15%, facēlija-Phacelia tanacetifolia – 5%, saulespuķes-Helianthus annuus – 5%)

AU-RAPS – augsnes auglības un veselības uzlabošanai laukos, kur augu maiņā ir rapsis. Sēklu maisījuma sastāvā nav krustzieži un āboliņi, tādējādi nodrošinot rapsim vislabvēlīgākos ražošanas apstākļus. Izsēja 20-40kg/ha.

(vīķi- Vicia sativa – 40%, auzas-Avena sativa  – 30%, griķi-Fagopyrum esculentum – 15%, saulespuķes-Helianthus annuus – 10%, facēlija-Phacelia tanacetifolia – 5%,)

____________________________

Saulespuķes sēklas maisījumā pilda ne tikai balstauga funkciju, bet ar dziļo sakņu sistēmu irdina augsni un papildina augsnes aramkārtas slāni ar jauniem barības elementu krājumiem. Paredzēts visām dārzkopības un laukaugu kultūrām kuras prasa daudz slāpekļa mēslojuma – ķirbjaugi, kāpostaugi, ziemas kvieši.
P.S. maisījumi nav domāti vārpatas ierobežošanai. Tās apkarošana jāveic atsevišķi – vai nu melnā papuve (smacēšanas metode), vai nu zaļmēslojums ziemas rudzi, vai nu griķi – 3 reizes sezonā pēc kārtas utml.